ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ…

0
36

Ο Κιθαιρώνας 1-0 μέσα στα Σπάτα τον Αήττητο

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Κιθαιρώνας μέσα στα Σπάτα. Η ομάδα του Καπαρελλίου με γκολ του Κουλουριώτη κέρδισε πανάξια 1-0 τον Αήττητο και ουσιαστικά έκανε το πιο μεγάλο βήμα παραμονής στην κατηγορία πετυχαίνοντας και την δεύτερη συνεχόμενη νίκη.

Βαριά ήττα 2-5 το Ύπατο

Ως πρωταθλήτρια πέρασε η Ρόδος από τη Θήβα κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 5-2 τον Α.Ο. Υπάτου. Η ομάδα της Βοιωτίας δεν έκανε καλό παιχνίδι και δεν μπόρεσε να αντισταθεί στις… «ορέξεις» που είχαν οι φιλοξενούμενοι και πρωτοπόροι της βαθμολογίας που με αυτή τη νίκη μάλλον εξασφαλίζουν σε πολύ μεγάλο ποσοστό τον τίτλο του πρωταθλητή.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

1ος όμιλος
Αετός Ορφανού-Πανδραμαϊκός 2-1
Δόξα Θεολόγου-Δόξα Κάτω Καμήλας 2-1
Ορφέας Ξάνθης-Ηρακλής Ζυγού 1-0
Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Πέρνης 2-1
Απόλλων Παραλιμνίου-Κιλκισιακός 1-0
Πανσερραϊκός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-0
Ρεπό: Άρης Αβάτου

AdTech Ad

2ος όμιλος – 23η αγωνιστική
Θύελλα Σαρακηνών-Αστραπή Μεσοποταμίας 3-0
Αγροτικός Αστέρας-Θερμαϊκός Θέρμης 1-0
Εδεσσαϊκός-Νίκη Αγκαθιάς 0-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-ΠΑΣ Φλώρινα 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-0
Μακεδονικός-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-0
ΑΟ Σειρήνα-Άρης Παλαιοχωρίου ματ.
Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα-Θησέας Αγριάς 2-3
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ατρόμητος Παλαμά 0-0
Ηρακλής Λάρισας-Διγενής Νεοχωρίου 4-0
Πιερικός-ΑΕ Καρίτσας 0-0
ΓΣ Αλμυρού-ΑΠΟ Αταλάντη 2-1
ΑΟ Σελλάνων-Διαγόρας Στεφανοβικείου 2-1
Δίας Δίου-ΑΟ Ποταμιάς 1-0

4ος όμιλος
Σούλι Παραμυθιάς-Θιναλιακός 1-0 (8/2)
ΑΕ Λευκίμμης-Μακεδονικός Φούφα 3-1
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1
Αναγέννηση Άρτας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 2-1
Ναυπακτιακός Αστέρας-Απόλλων Ευπαλίου 1-0
ΑΕ Μεσολογγίου-ΑΟ Ανατολής 2-1
Αστέρας Ιτέας-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0-3 α.α.

5ος όμιλος
Πανθηραϊκός-Άνω Μερά 0-2
Φωστήρας-Κηφισιά 1-0
Άγιος Ιερόθεος-Ηλυσιακός 1-1
Κερατσίνι-Θύελλα Καμαρίου 1-0
Άγιοι Ανάργυροι-ΑΕ Μοσχάτο 1-0
Καλλιθέα-Εθνικός 4-3
Ερμής Κορυδαλλού-Ακράτητος 4-0

6ος όμιλος
Παλληνιακός-Αχαρναϊκός 1-0
Αήττητος Σπάτων-Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-1
Μαρκό-Νέα Αρτάκη 2-0
ΑΕΚ Τρίπολης-Παναρκαδικός 0-0
Θύελλα Ραφήνας-Αιολικός 3-1
ΑΟ Υπάτου-Ρόδος 2-5
Ρεπό: Κόρινθος ’06

7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη-Ερμιονίδα 2-0
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Ναύπλιο 2017 2-1
Πανηλειακός-Ολυμπιακός Ζαχάρως 0-1
Πανγυθεατικός-Αστέρας Βλαχιώτη 0-0
Θύελλα Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-0
Παναργειακός-ΠΑΟ Βάρδας 0-1
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΟ Τσιλιβή 0-2

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here